تابلو حروف پلکسی

تابلو حروف برجسته پلاستیکی【انواع + نمونه‌کار + قیمت】

حروف برجسته پلاستیکی (تابلو پلکسی) یکی از جذاب ترین تابلو های تبلیغاتی گروه دورال می باشد.
حروف برجسته پلکسی در دو نوع مسطح و برجسته تولید می شود که جنس آن پلاسیک pvc فشرده می باشد. تابلوسازی دورال فعال در زمینه تولید تابلو سازی حروف برجسته فلزی پلی برای رسیدن شما به اهدافتان می باشد.

 

لیست قیمت تابلو

ساخت تابلو حروف برجسته پلاستیکی توسط تابلوسازی دورال

09152223008
 

ساخت، اجرا و نصب کامل تابلو حروف برجسته پلاستیکی برای فروشگاه و مغازه شما توسط گروه تابلوسازی دورال با بهترین قیمت

مشاوره رایگان نیاز دارید؟ 0915 222 3008

نمونه کارهای تابلو حروف برجسته پلکسی اجرا شده توسط دورال

برخی از نمونه کارهای گروه تبلیغاتی دورال در زمینه ساخت حروف برجسته پلاستیکی در زیر لیست شده اند. جهت مشاهده لیست نمونه کارهای کامل بر روی لینک مربوطه کلیک نمائید:

مشاهده لیست کامل نمونه کارهای تابلو پلکسی

تابلو حروف برجسته پلاستیکی (پلکسی) یکی دیگر از خدماتی است که شرکت تبلیغاتی دورال آن را ارائه می دهد. برای اطلاع دقیق از قیمت حروف پلکسی می توانید به صفحه لیست قیمت تابلو مراجعه نمایید.

پلکس نوعی پلاستیک بر پایه پلی اتلین است که از نوع آکریلیک گلاس می باشد و با نام تجاری پلکسی گلاس توسط شرکت های تولید کننده محصولات پلیمری تولید می شود.
ساخت حروف پلکسی یا پلاکس مانند بسیاری از محصولات پلاستیکی با ریخته گری یعنی حرارت و قالب ریزی همراه است با این تفاوت که حباب گیری و صیقل کردن با سمباده های مخصوص یا حرکت شن روی آن انجام می شود.

به دلیل جنس پلکسی لبه نصب این حروف نیاز به دقت و تجربه بالایی دارد در غیر این صورت هنگام نصب دچار شکستگی می شود.
از آنجایی که مشتقات پلاستیک از مقاومت بالایی در برابر آب و هوا برخوردار است و نوع آکرلیک آن قابلیت انعطاف با حرارت کم را دارد، از این رو مورد توجه صنعت تبلیغات قرار گرفته است. 
نوع جنس پلکس گلاس همانطور که گفته شد به دلیل وجود اکرلیک شفاف است به طوری است که در همه رنگ ها به جز مشکی نور را از خود عبور می دهد. همچنین می تواند ضخامت بیشتری داشته باشد که برای سازه های بزرگ و تاسیسات ایده آل می باشد.
در حال حاضر پلکس ها در اندازه های ۱ میلیمتر تا ۵ سانتیمتر، با عرض حداکثر ۲۰۵ و طول حد اکثر 305 سانتیمتر به صورت شیت تولید می شود و در بازار موجود است.
بعضی افراد برای تابلو ها از نئون پلاستیک استفاده می کنند به دلیل شکنندگی بیشتر قیمت کمتری دارند.

مشخصات اجزای تشکیل دهنده تابلو حروف برجسته پلاستیکی:

عنوان جنس ضخامت رنگبندی
پلکسی گلاس پلاستیک فشرده 3 تا 10 میلیمتر تمام رنگها
لبه پلکسی گلاس پلاستیک فشرده 3 میلیمتر تمام رنگها
پی وی سی  پلیمر ترمو پلاستیک 8 تا 16 میلیمتر سفید
نورپردازی SMD 2*10*1 تمام رنگ ها

حروف نئون پلاستیک (تمام پلکسی گلاس)

 پلکسی گلاس از خانواده پلاستیک می باشد که امروزه درصنعت تابلوسازی استفاده بسیار بالایی دارد که به جرات می توان مهمترین و تاثیرگزارترین مواد اولیه در این صنعت نام برد. از مزایای پلکسی گلاس قابل انعطاف بودن، شکنندگی کمتر نسبت به شیشه، محافظت در مقابل اشعه UV، عبور نور از خود و ... می توان نام برد.

یکی از حروف هایی که قدمت بالایی در تابلوسازی دارد و متریال اصلی آن پلکسی گلاس می باشد حروف نئون پلکسی می باشد. این نوع حروف دارای زیبایی خاصی هست که اکثر مشتریان را به وجد می آورد. اصول کلیه این مدل حروف مشابه حروف برجسته چنلیوم می باشد با این تفاوت که به جای لبه آلومینیوم از همان جنس رویه یعنی پلکسی گلاس استفاده می شود که همین امر باعث نور از بغل حروف به زمینه کار می شود که منجر به زیبایی خاصی می شود مگر اینکه رنگ پلکسی لبه مشکی باشد که این رنگ نور را از خود عبود نمی دهد.

این حروف به دو صورت با نام های کنشکاف و هندی ساخته می شود. در مدل اول یا همان کنشکاف شیاری به اندازه قطر رویه بر رویه لبه ایجاد می شود سپس رویه داخل شیار قرار گرفته و به وسیله حرارت خم کاری و سپس چسبانده می شود. در روش دوم یا همان روش هندی لبه کار به صورت لب به لب با رویه کار منتاژ می شود و هیچگونه شیار و بیرون زدگی ندارد. ساخت این حروف به وسیله گرم کردن پلکسی انجام می شود که دور نوشته مورد نظر قالب گرفته می شود سپس با چسب 123 و یا کلروفوم به رویه چسبانده می شود. ساخت حروف برجسته پلاستیکی نیازمند تجربه و دقت بسیار بالایی دارد که عموما تابلوسازان قدیمی فقط از پس آن برمی آیند. نورپردازی این حروف همانند حروف برجسته چنلیوم از smd های مخصوص استفاده می گردد.

Smdها بر روی کفه یا همان PVC چسبانده می شود و سپس حروف لبه کاری شده بر روی pvc که بوسیله دستگاه برش CNC برش خورده سوار می شود. از نکات حائز اهمیت در نورپردازی این حروف کیفیت و پرتاب نور SMD بکار رفته شده می باشد بدلیل لبه پلکسی که نور از خود عبور می دهد می بایست smd بکار رفته شده دارای شدت نور بالایی باشد در غیر این صورت حروف تاریک به نظر می رسد و از زیبایی خود کاسته می شود.

یکی از نکات مثبت این نوع حروف نسبت به حروف چنلیوم رنگبندی لبه کار می باشد به دلیل اینکه جنس لبه این حروف از پلکسی می باشد و پلکسی تنوع رنگ بسیار بالایی دارد. در مجموعه تابلوسازی دورال با تکیه بر تجربه چندین ساله و دقت حروف سازی این مدل حروف ها به وسیله استاد کارهای چیره دست با دقت و ظرافت کم نظیر تولید می شود. به دلیل جنس پلکسی لبه نصب این حروف نیاز به دقت و تجربه بالایی دارد در غیر این صورت هنگام نصب دچار شکستگی می شود.

 

تنوع رنگی پلاکسی گلاس

موارد استفاده از تابلوهای حروف برجسته پلاستیکی

حروف برجسته پلاستیکی با توجه به مدل آن به عنوان اعلانات یا نشانه ها در مکان های عمومی مانند فرودگاه ها، پارک ها، نمایشگاه ها، سواحل، استخر های تفریحی، مترو، و همچنین برای معرفی کسب کار در سردر فروشگاه ها مغازه ها سازمان ها در همه مشاغل برای دید عابران استفاده می شود.

تفاوت تابلو حروف برجسته پلاستیکی با دیگر مدل ها

این نوع کار تفاوت چندانی با بقیه تابلو های برجسته ندارد فقط قسمت لبه دور حروف یا طرح فرق دارد. تفاوت اصلی در نحوه نصب است که به جای جوش از چسب و حرارت استفاده می شود.

انواع تابلو پلکسی 

تابلو با حروف برجسته پلکسی در دو نوع مسطح و برجسته تولید می شود. فرق آن بیشتر در کاربرد و نصب آن است.

از نظر جنس و برند:

با توجه به وجود شرکت های متفاوت در زمینه تولید پلکسی، این محصول انواع متنوعی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

سامپکس:

بهترین تولید کننده پلکسی در آسیا، شرکت سامپکس تایوان می باشد که تولیدات این شرکت در تنوع رنگ های بالا و یک دستی آن باعث شده قابلیت عبور نور خوبی نسبت به بقیه برند ها داشته باشد.
متاسفانه مدتی است محصولات تقلبی با همین نام وارد بازار شده است. که تشخیص توسط افراد مبتدی کار مشکلی است. اما یک استاد کار با تجربه می تواند حتی از بوی ورق پلکسی هنگام برش، اصلی و تقلبی بودن آن را تشخیص دهد.

ییرلانگ تایوان:

ساخت تایوان و در بعضی از رنگ ها دارای کیفیت بسیار خوبی است.

چوچن:

چوچن ساخت چین می باشد و کیفیتی معمولی و قیمتی پایین دارد.

ایرانی (سامی):

این تولیدکننده ایرانی نیز محصولات متنوعی به صورت شفاف، رنگی و مات تولید می کند که کیفیت قابل قبولی دارد. اما در هنگام برش لیزری لبه های آن ذوب می شود.

از لحاظ ظاهر

مسطح:

بعد از چاپ به صورت استیکر به پشت یا روی پلکس ها می چسبد و پس از آن حروف از روی پلکس توسط دستگاه لیزر CNC برش می خورد. این مدل بیشتر برای تابلو های اعلانات و استند سازی برای فروشگاه ها و دارو خانه ها در کنفرانس ها، معابر، ایستگاه های مترو، پارک ها و... استفاده می شود.

تمام پلکسی:

تابلو های برجسته تمام پلکسی نیاز به برش های بیشتری دارند که علاوه بر دستگاه لیزر برای اتصال این برش ها نیاز به چسب مخصوص برای لبه ها می باشد. 

وکیوم:

نوع دیگری از پلکسی ها می باشد که لبه حروف، مورب بوده و فرم سه بعدی زیبایی به حروف می بخشد.

ترکیبی:

این مدل با انواع حروف فلزی یا استیل در لبه یا سطح ترکیب می شود و می تواند جذابیت دو جنس را نشان دهد.
در تصویر زیربرای لبه حروف از استیل ستاره استفاده شده است و برای سطح آن از پلکسی براق سفید و قرمز

حروف برجسته  ترکیبی

نحوه ساخت تابلو با حروف پلکسی

خوشبختانه ایرانیان، طراحان و هنرمندان خوش ذوق و دقیقی هستند؛ به همین دلیل امروزه شاهد تنوع بالا در طراحی و استفاده از فونت های زیبا در ساخت تابلوها هستیم. 
در مدل تابلو مسطح همانطور که گفته شد پس از طراحی فقط استیکر به پلکس چسبانده می شود، اما در ساخت مدل برجسته نیاز به تخصص و ابزارهای بیشتر است.
ارائه دهنده گان این حوزه علاوه بر این که باید با لوازم اندازه گیری دقیق در هنگام نصب حروف برجسته پلاستیکی آشنایی داشته باشند، نیاز به طراح مسلط به نرم افزار 3dmax، برق کش و جوشکار با تجربه دارند.
بعد از اینکه طراح، طرح یا لوگو را در نرم افزار های مربوطه، آماده و مشتری آن را رویت و تائید نمود، با توجه به اندازه تابلو استادکاران آن را روی کاغذ الگو چاپ و روی پلکس می چسبانند؛ سپس با توجه به الگو، سطح و لبه ها را با دستگاه لیزر با دقت برش می زنند.
 پس از آن لبه های حروف را با چسب و حرارت (که با استفاده کپسول های گاز تولید می شود) به سطح حروف می چسبانند.

حروف تمام پلکسی روی صفحه پی وی سی

نصب تابلو با حروف پلکسی

در زمان نصب، نوبت به برق کار و جوشکار می رسد. همانطور که در مقاله تابلوهای برجسته گفته شد، در زیر حروف یا طرح، یک ورق PVC به عنوان کف حروف قرار می گیرد و با استفاده از لامپ های SMD نوردهی می شود.
برق کار پس از برق کشی، سیم را از طریق سوراخی که با مته در گوشه ای از سطح پی وی سی ایجاد کرده، پشت تابلو برده و به برق متصل می کند. سپس حروف پلکسی را روی آن ها چسبانده و در نهایت تابلو را تست می کند تا برای نصب آماده باشد.
اگر محل نصب تابلو سردر مغازه یا هر مکان دیگری مشابه آن باشد، جوشکار پس از نصب داربست، ابتدا نگهدارنده و فریم فلزی را با استفاده از دستگاه جوش روی سردر نصب نموده، سپس زمینه تابلو را (که می تواند نما چوب یا نمای کامپوزیت باشد) با نگهدارنده های مخصوص روی آن جاگذاری کرده و در نهایت حروف را بر روی زمینه نصب و برقق کشی می نماید.

مزایای حروف برجسته پلاستیکی

•    تنوع رنگی بسیار بالا
•     قابلیت اجرا در انواع فونت ها، رنگ، هر نوع لوگو یا لوگو تایپ 
•    ضد خش و آب
•    برای تولید نور رنگی نیازی به لامپ رنگی نمی باشد.
•    قابلیت ترکیب با دیگر مدل های تابلو برجسته مانند حروف استیل و فلزی

معایب

•    بهای تمام شده بیشتر نسبت به تابلوهای فلکسی

 

موارد ایمنی:

عدم برخورد اشیاء با حروف – عدم اتصال مستقیم به برقمحصولات مشابه:


تابلو حروف برجسته چنلیوم 
 

حروف برجسته پلاستیکی پلکسی