طراحی سه بعدی با 3DMAX

3DMAX چیست؟

نرم‌افزار 3DMAX یک برنامه پیشرفته که توسط گری یوست گروهش به سفارش شرکت سکوی داس ساخته شد سپس به دلیل با استقبال و کارایی آن توسط شرکت autodesk منتشر گردید.
این نرم افزار برای رشته های معماری به کار برده شد سپس در انیمیشن‌ها و کارهای دیگر مربوط به طراحی مورد استفاده قرار گرفت.
3DMAX علاوه بر این که قابلیت خلق تصاویر به صورت سه بعدی را دارد، می‌توان با آن نور پردازی یا رندر سازی روی اشیا سه بعدی را انجام داد. این قابلیت باعث شده تا در کار تابلوسازی از آن استفاده شود.

طراحی سه بعدی در تابلو برجسته

در تابلو سازی با حروف برجسته از مهندسان و طراحان در طراحی تابلو استفاده می‌شود که کرحله اول توسط متخصص طراح با برنامه 3DMAX انجام می‌شود. پس از بررسی مکان تابلو و اندازه آن، ابتدا طراح طبق نظر و سلیقه مشتری، دو یا سه طرح را برای نمونه با نرم افزار طراحی و رندر سازی می‌کند سپس آن را به مشتری نشان می‌دهد تا یکی از طرح ها را انتخاب کند.
اگر نیاز به تغییر باشد به راحتی در نرم افزار قابل تغییر خواهد بود . پس از تائید نهایی حروف و لبه‌ها طبق الگو روی کاغذ الگو چاپ تا با دست برش بخورد و یا به وسیله دستگاه لیزر CNC که نرم‌افزار تری دی مکس را ساپورت می‌کند برش می‌خورد.

DNN